BAŚKA


Barbara Popiel
Doktor nauk humanistycznych i filolog w stanie wieloczynnym: dziekan Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, dyrektor do spraw promocji i marketingu Fundacji Porozumienia Społecznego i Integracji IMPULS,  felietonistka z autorską rubryką „Bazgrolnik” w magazynie internetowym „Kobieca Sprawa”. Wcześniej: sekretarz literacki Teatru Lalek „Pleciuga”, członkini biura festiwalowego Przeglądu Małych Form KONTRAPUNKT, trenerka szybkiego czytania w AKUME – Akademii Umiejętności EDU, lektorka języka angielskiego i niemieckiego na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały Poliglota” Uniwersytetu Szczecińskiego, redaktor naczelna gazety internetowej „Planeta Szczecin”, nauczycielka języka polskiego w liceum.

Wykładowca (prowadzę zajęcia między innymi z komunikacji interpersonalnej, mediacji, języka polskiego, retoryki, literatury i mediów); pracownik naukowy (obecnie zajmuję się przede wszystkim nowymi mediami w kontekście edukacji, kultury i komunikacji); mediatorka; edukatorka; współpracuję z wydawnictwami naukowymi i popularnymi jako redaktorka i korektorka; z doskoku tłumacz polsko-angielsko-niemiecki; poza tym blogerka, badaczka i miłośniczka blogosfery.

Uwielbiam psy, języki obce, kryminały, opowieści grozy, książki dla dzieci i jazdę na rowerze. Jestem bibliopatką, wyznawczynią mlecznej czekolady i gorącej herbaty, nałogową spisywaczką wszelkiego rodzaju to-do list, buddystką, feministką, genderystką. W wolnych chwilach gram na pianinie i na flecie, biegam, rysuję, poluję na nowe smaki herbat, uczę się fotografowania, a poza tym próbuję pracować nad książką i nad tym blogiem.

fot. Krzysztof Kobielski

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top